Archiwum 15 grudnia 2015


Terapia z psychoanalitykiem
Autor: umyslpolska
Tagi: objawy   diagnoza psychologiczna  
15 grudnia 2015, 11:41

Chorzy, bywając z psychoanalitykiem w węźle roboczym, są gotowi do dobrowolnej konsolidacji ponad wykrywaniem przyczyn konceptualnych utrapień. Wzniośle starają się podobnie analizować motywacje wydarzeń buntu oraz je opanowywać. Intrygują się rekomendacjami naszych schorzeń, cierpień. Prowadzeni mocną motywacją, utrzymywani przez psychoanalityka, pożądają ujawnić związki między podejrzanymi dla nich jedynych podejściami, tudzież faktami, jakie realizują ich założenie. Sporo pacjentów nieżyczliwie niemniej godzi się na wspominanie plus szykowanie kłopotliwych konfiiktów, albowiem obawia się, że jeszcze znajdą się w okoliczności bez wyjścia, jak we wczesnym dzieciństwie.
 

Dokładna konsultacja psychologiczna
 

Wspominanie stresu, nieszczęścia jest uzupełnieniem trudnym. Chorzy wstydzą się tudzież boją, iż się skompromitują. Z czynnika przypadkowego oporu pacjent przez znaczny przebieg nie zamierza przypomnieć sobie krępującego nieszczęścia. Niefortunne wydarzenia jeszcze bardziej zgłębiają ujawniać się w snach, w jakich np. siedzimy topless w miejscu publicznym. Skoro chorzy zauważa, iż laborant nie zamierza ich z rzeczonego czynnika wyśmiewać, bunt będzie topniał, kłopotliwe sprawy z dzieciństwa zapoczątkują przedostawać się do świadomości.
 

Laborant może ułatwiać choremu w zwyciężaniu oporu, podając na dolegliwości w zbieraniu przypomnień, pokazując, jak ów pracuje z niemiłym zamyśleniem (np. mija krępujący motyw, nie umie zapomnieć o doświadczeniu, które szybko raz pozostało odgrzebane) plus finalnie, czegoż pojawia się kuriozum oporu. Strukturą korzyści potrafi stanowić wykazanie pacjentowi, iż boi się zniesławienia, ponieważ jako dziecko egzystował lekceważony przez rodziców. Sprzeciw może polegać na przykład na niniejszym, że pacjenci dążą doglądać zwyczajne nieporozumienia, zatem, iż się spóźnilí, iż niepewnie zjeżdżają z faktu, że każdorazowo zapominają o niepokojącej wizji. Niejaka pacjentka doświadczała wrogość na analityka, bo nie zgodził się na dodatkowe posiedzenie. Wolała mu powiedzieć, co o tym uważa, lecz się bała; w efekcie zyskała migreny. W tymże przypadku pacjentka nieumyślnie spowodowała z protestu zwiastun, tylko po to, by zmniejszyć niepewność przed wynikami furii - zaprzestaniem ze perspektywy psychoanalityka. Analiza buntu powinna wytłumaczyć pacjentce, że migrena toteż zatuszowany wytyk w stosunku do psychoanalityka i doznanie to tylko dlatego nie umie zostać okazane, gdyż składa się z protestem, zaś mianowicie stresem, że uzewnętrznienie agresji skończy się anulowaniem dostępu.
 

Pacjent prędzej lub nieprędko zainicjuje w relacji z laborantem szykować, rozwijać albo ponowić prywatny dotychczasowy nie rozwiązany konfiikt z pobliską kobietą. Przeżywane następnie doznania są wyrażane tutaj tudzież już. Chory przekazuje uczucia z historii, które dotyczą życzliwej figury na postać laboranta. W ów rodzaj dysfunkcja staje się zrozumiała w toku badawczego przepracowywania. Histeria dowodów przemienia się w nerwowość przełożenia. Tzn. zamiast symptomów plus wolnych głębokich konfiiktów chorego krzepną się górne konfiikty między chorym tudzież naukowcem.
 

Naturalnie więc pacjentka, odzwierciedlając stan, w którym dążyła zagarnąć istotniejsze stanowisko w lokalu, będzie rozumiała laboranta jako ciężką, hamującą niezależność mamę, od której przystaje wyczekiwać nagany. Jeżeli w otwartej relacji pomiędzy analitykiem oraz pacjentką wyczekiwanie nagany dotrwa zbadane tudzież uwidocznione (glosy odliczenia), toż w perfekcyjnym wypadku winien się wykształcić model charakterystyki przesadzonej. Tymże samym relacja uwalnia się z niekorzystnego rozstrojenia plus umożliwia kolejne niespodziewane wrażenia. Odwiedź stronę: psychoanalizablog.blogspot.com